Продовжується підготовча робота для впровадження ЕСКО та енергоменеджменту в бюджетних установах
27 червня 2019 у Житомирі пройшов черговий семінар щодо впровадження механізмів енергозбереження в громадських установах та житловому фонді.
Семінар був організований Держенергоефективності спільно з Представництвом Фонду ім. Ф. Еберта в Україні за підтримки Проекту ПРООН “Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО” та Житомирської облдержадміністрації.
ЕСКО-механізм (енергосервіс), енергоменеджмент, енергоаудит.
З цими основними поняттями та механізмами енергозбереження познайомилися представники об’єднаних територіальних громад Житомирщини. Три з них, Баранівська міська ОТГ, Житомирська міська ОТГ та Овруцька міська ОТГ, ще весною підключилися до процесу їх впровадження, підписавши Меморандуми про партнерство з Держенергоефективності.
Експерти детально охарактеризували всі ці засоби збереження енергоресурсів, розкрили їх особливості та переваги використання. Не обійшли увагою і перешкоди, що зустрічаються на цьому шляху, та надали інформацію щодо щодо засобів їх подолання.
Радник Голови Держенергоефективності, експерт ГС “Муніципальна енергія” Олексій Корчміт розповів про правові засади ЕСКО-механізму та дії Держенергоефективності в підтримці його впровадження. Також він поінформував про використання протягом останніх років як традиційної моделі ЕСКО, так і нових моделей: “поглибленого партнерства” та об’єднаної моделі “ЕСКО-енергоменджмент”.
ЕСКО-компанії, що останніми роками успішно реалізовують ЕСКО-контракти, навели конкретні приклади перевищення фактичної економії енергоресурсів над очікуваною. Інвестори поділились планами інвестування на 2019 рік в різних областях України, зокрема, на Житомирщині.
Представник Держенергоефективності Роман Палагусинець більше уваги приділив іншому механізму енергозбереження: енергоменеджменту. Були висвітлені наступні питання:
- використання Методичних рекомендацій ДАЕЕ щодо впровадження енергоменеджменту;
- переваги щоденного енергомоніторингу ;
- вигоди від матеріального стимулювання енергоменеджерів в бюджетних установах;
- розподіл та використання коштів, заощаджених від енергоменеджменту, для реінвестиції в енергоефективність бюджетних установ.
Україна наразі має необхідність стати енергонезалежною державою. І на шляху до цієї мети необхідно задіяти найрізноманітніші механізми світової практики, які можуть допомогти прискорити процеси енергозбереження. Зменшення енергоспоживання наряду зі створенням нормативних умов перебування в будівлях людей – ось завдання, складовою якого і є проведений на Житомирщині захід.